Str. POPA RUSU, Nr. 13, SECTOR 2, BUCURESTI +4021 211 75 03 secretariat@scoalaspeciala1buc.ro

„Art terapia-mă ajută”

Scoala Gimnaziala Speciala Nr. 1 va derula in perioada 1.10. 2020 – 30 .09.2021,Proiectul European „Art terapia-ma ajuta”, in cadrul programului Erasmus+ KA1 Educatie scolara(nr. de referinta 2020-1-RO01-KA101-078519)din cadrul programului Erasmus+ KA1 - Educatie scolara.
Proiectul "Art terapia -ma ajuta!" urmareste dezvoltarea competentelor cadrelor didactice din unitatea noastra de a utiliza arta ca forma de terapie a copiilor cu CES, in conformitate cu noile metode si strategii utilizate in cadrul tarilor europene in activitatea instructiv-educativa si terapeutica a elevilor cu nevoi speciale. Prin intermediul acestui proiect 6 cadre didactice vor participa la un curs de formare ce va avea loc in Barcelona, Spania.
Regasiti mai jos Rezumatul proiectului, procedura si anuntul privind selectia candidatilor se regasesc in postarile urmatoare.

"DA, cuvintelor rostite, NU cuvintelor răstite!"

proiect cuvinte rostite

Noutăţi si Informaţii